joomla templates top joomla templates template joomla

Potrącenie dwójki dzieci w kujawsko-pomorskim. 8-latka i 9-latek w szpitalu

T.N./eSerwis.info; info/video: TVN24/x-news, mapa: google; foto: Archiwum, Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

Dwoje dzieci trafiło do szpitala po potrąceniu, do którego doszło w Kawęcinie w województwie kujawsko-pomorskim. Obecnie przebywają w grudziądzkim szpitalu na obserwacji, jedno z nich ma ciętą ranę głowie, drugie wstrząśnienie mózgu.

Fabryka marihuany zlikwidowana. 6,4 kg o czarnorynkowej wartości 190 tys. zł

Tomasz Nowak/eSerwis.info/fot/video; Komenda Policji; Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Policjanci zlikwidowali plantację konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości około 190 000 zł oraz sprzęt do ich uprawy. 44-letni mieszkaniec Świecia usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich uprawy.

Kobieta potrącona na pasach w Świeciu. Była już prawie na chodniku

Policja Kujawsko-Pomorska/x-news włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Do groźnie wyglądającego potrącenia doszło na przejściu dla pieszych w Świeciu. W kobietę, która niemal dotarła na chodnik po drugiej stronie ulicy, wjechał rozpędzony samochód. Mimo wszystko życiu 79-latki nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja zatrzymała prawo jazdy 78-letniemu kierowcy, który spowodował wypadek.

Kierowca bmw wjechał w słup energetyczny

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie gminne

W Sulnówku gm. Świecie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i po wyjściu z łuku zjechał na pobocze uderzając w słup energetyczny. 

Kolejne marihuanowe zatrzymanie w Świeciu. Wpadka przy rutynowej konstroli

T.N./eSerwis.info; info/foto: Komenda Policji, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 22-letniemu mieszkańcowi powiatu świeckiego, przy którym patrolowi świeckiej komendy znaleźli narkotyki. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. W niedzielę około godziny 1:00 w nocy.

"Pomysłowy Dobromir" ukrył narkotyki w "jajku niespodziance"

info: Komenda Policji, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Do 3 lat pozbawienia wolności może grozić 36-latkowi, którego świeccy kryminalni zatrzymali z narkotykami. Ukrywał je w jajku niespodziance. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania zakazanych środków. We wtorek (19.07.16) świeccy kryminalni ustalili, że 36-letni mieszkaniec Świecia może posiadać narkotyki. 

"Szalone lata 20-te, lata 30-te i nie tylko."

info: Agnieszka Puza OKSiR włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

7 lutego na sali widowiskowej OKSiR w Świeciu odbędzie się koncert „Szalone lata 20-te, lata 30-te i nie tylko…”  Na program koncertu składają się zarówno przeboje z operetek i musicali, jak również piosenki z lat dwudziestych i trzydziestych m.in. J. Petersburskiego, H. Warsa czy H. Kunickiej oraz muzyka z filmów. Popisy wokalne przeplatane są energetycznie zaaranżowanymi szlagierami chociażby E. Presleya, E. Johna, R. Charlesa, B. Joela i L. Andersona.

Rezonans w szpitalu w Świeciu

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Nowy Szpital w Świeciu wzbogacił się o nowoczesną aparaturę medyczną, w tym aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Inwestycja, obejmująca także adaptacyjną modernizację pomieszczeń dla pracowni rezonansowej, została sfinansowana z puli naszego RPO 2007-2013. Otwarcie odbyło się 18 listopada z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.