joomla templates top joomla templates template joomla

Gmina Osie - regionalny 'EDEN'

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

Zakończył się regionalny etap konkursu European Destinations of Excellence. EDEN to Międzynarodowy Konkurs na Najlepsze Europejskie Destynacje zapoczątkowany przez Komisję Europejską w 2006 roku. Tegoroczna edycja poświęcona jest obszarom chronionym, które są częścią obszarów Natura 2000 i są powiązane z różnorodnymi formami ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Wyniki ankiet z MBP

Iwona Grabowska & Wioletta Duda ; um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Zadaliśmy pytania blisko 800 osobom, z czego ok. 20 % odpowiedziało, że nie czyta książek. O swoich preferencjach czytelniczych opowiedziało nam łącznie 668 osób, w tym 486 pań i 182 panów. Nasi bibliotekarze-ankieterzy spotykali się z sympatycznymi reakcjami przechodniów.

8 maj - rocznica zakończenia II wojny światowej

Renata Fluder-Bielawska ; um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

W dniu 8 maja 2009 roku w 64 rocznicę podpisania bezwarunkowej kapitulacji Niemiec zakończyła się II wojna światowa, która pochłonęła miliony ofiar na całym świecie i wycisnęła olbrzymie piętno w naszym Narodzie. O tragediach, które dotknęły nasze społeczeństwo pamiętamy do dziś, pamiętamy o żołnierzach, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny, a także o wielu pomordowanych w obozach zagłady.

Piknik Nordic Walking

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

 W dniu 02.05.2009 roku odbył się w Tleniu piknik, który uwieńczył wspólne działania Powiatu Świeckiego oraz Gminy Osie związane z otwarciem Centrum Nordic Walking Bory Tucholskie. Impreza rozpoczęła jednocześnie sezon turystyczny w Powiecie Świeckim.