joomla templates top joomla templates template joomla

Muzeum w Grudziądzu zaprasza

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altW najbliższym czasie w Muzeum odbędzie się wiele ciekawych i różnorodnych wydarzeń - pokaz slajdów z wyprawy rowerowej niezwykłego podróżnika, wystawa bursztynu i grudziądzkich kolekcji numizmatycznych a także warsztaty wielkanocne, koncert pieśni pasyjnych i wiele innych - szczegóły poniżej. 18.03.2011 r. – piątek godz. 18.00 – otwarcie wystawy „Skarby Polski. Bursztyn z Gdańska”,

Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altUprzejmie zawiadamiam, że w dniu 16 marca 2011r. (środa) o godz. 1200 w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Świeciu, przy ul. Sądowej 18 odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej Rady Powiatu Świeckiego. W programie posiedzenia: 1. Zakres zadań Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu i ich realizacja. 2. Funkcjonowanie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Świeciu.

Konkurs dla Szkolnych Klubów Europejskich

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altFundacja im. Roberta Schumana i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce ogłaszają konkurs dla Szkolnych Klubów Europejskich na najciekawszą inicjatywę promującą Europejski Rok Wolontariatu 2011. W konkursie mogą wziąć udział Szkolne Kluby Europejskie z całej Polski. By wziąć udział w konkursie należy wymyślić akcję promującą Europejski Rok Wolontariatu - im bardziej dynamiczna i interaktywna, tym lepiej;

Dotacje dla samorządów na walkę z wykluczeniem cyfrowym

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altUprzejmie informuję, że Władza Wdrażająca Programy Europejskie ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu” Programu Innowacyjna Gospodarka. Jest to jeden z dwóch konusów planowanych w 2011 roku na dotacje dla samorządów na komputery i internet dla najbiedniejszych mieszkańców gmin i miast. Dotacje można uzyskać na wsparcie projektów składających się z następujących komponentów:

Casting MISS POLONIA Świecie 2011

eSwiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

 W Świeciu w dniu 26 marca o godzinie 12:00 w OKRIS odbędzie się CASTING MIS POLONIA 2011. Wszystkie Panie chcące powtórzyć sukces finalistki wyborów MISS POLONIA 2011 serdecznie zapraszamy. Gala finałowa odbędzie się 18 czerwca w OKRIS w Świeciu o godz. 18:00. Więcej informacji na www.eSwiecie.pl.

Spotkanie informacyjne

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altW dniu 4 lutego 2011r. w Lokalnym Punkcie Informacyjnym w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9 o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób chcących skorzystać z dotacji na założenie własnej działalności. Na spotkaniu zostaną przedstawione dokumenty aplikacyjne oraz omówione zasady rekrutacji projektów w ramach działania 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki:

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE przekroczenie stanu ostrzegawczego i alarmowego

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altZagrożenie: przekroczenie stanu alarmowego Stopień zagrożenia: 3 (w skali 3-stopniowej) Ważność: od 2011-01-24 12:00:00 do 2011-01-25 12:00:00 Obszar: Województwo kujawsko-pomorskie - Dorzecze dolnej Wisły Przebieg: W ciągu najbliższej doby na Wiśle poniżej Włocławka utrzymywać się będą przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na dolnej Drwęcy i Osie poziom wody będzie wahał się w strefie powyżej stanów alarmowych. Skutki: Niebezpieczeństwo przebywania nad brzegami rzek, podtopienia terenów, utrudnienia w prowadzeniu prac hydrotechnicznych. Uwagi: Brak

„Urojenie”

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altOśrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu zaprasza miłośników recytacji, na eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Udział w konkursie potwierdziło 19 wykonawców z powiatu świeckiego. Po przesłuchaniach konkursowych, proponujemy Państwu spektakl poetycki pt. „Urojenie”, w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Wandy i Eugeniusza Rzyskich, na który składają się zarówno wiersze, jak też fragmenty prozy oraz myśli CZESŁAWA MIŁOSZA.

Spotkanie z Szymonem Hołownią

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altSzymon Hołownia (ur. 3 września 1976 w Białymstoku) – polski dziennikarz i publicysta. Publikuje w tygodniku „Newsweek Polska”. Wcześniej był zastępcą redaktora naczelnego dodatku „Plus Minus” „Rzeczpospolitej”, w latach 1997-2000 pracował w dziale kultury „Gazety Wyborczej”, a w latach 2001-2004 w dziale społecznym „Newsweek Polska”, w którym specjalizował się w tematyce religijnej; był też zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Ozon”.

BEZ PRĄDU

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altBEZ PRĄDU Rejon Energetyczny Świecie 01.03.2011r. w godz. 0800 -1400 stacje transformatorowe: Morsk 06 Morsk 07 Wiąg 01 Wiąg 02 Wiąg 03 Wiąg 04 Wiąg 05 Wiąg 06 Wiąg 07 Wiąg 08 Wiąg 09 Wiąg 10 Wiąg 11 CPN Wiąg 12 Górne Sartowice 01 PGR Górne Sartowice 02 PGR Święte 01 Święte 02 Święte 03 Dolne Sartowice Wąskie Piaski Wielkie Stolno 02 03.03.2011r. w godz. 0800 -1400 stacje transformatorowe: Ernestowo 01 Ernestowo 02 Piskarki 01 Piskarki 02 Piskarki 03 Czaple 02 Czaple 03

Cafe Kultura zaprasza...

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altCafe Kultura zaprasza... Już dziś Walentynki w Cafe Kultura godz. 20.00 rezerwacje telefonicznie oraz w Cafe Kultura ANIA KŁYS TRIO (Wrocław) 19.02.2011 godz. 20:00 koncert - mała scena rezerwacje i bilety (w cenie 10 zł) telefonicznie oraz w Cafe Kultura Ania Kłys Trio Trio Ani Kłys pochodzi z Wrocławia i prezentuje muzykę z pogranicza jazzu, pop i soul.

Cała Polska pisze piórem

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altCelem akcji jest zwrócenie uwagi polskiego społeczeństwa na problem zaniku umiejętności ładnego pisania. Organizatorzy chcą szczególnie zachęcić do pisania piórem. Wiele badań potwierdza, że umiejętność ta kształtuje, zwłaszcza w młodych ludziach, wiele ważnych cech - samodyscyplinę, cierpliwość, pracowitość. Pisanie piórem nie tylko wyrabia charakter, ale sprzyja ogólnemu rozwojowi młodych osób, pobudza wyobraźnię a przede wszystkim sprawia przyjemność.

KOMUNIKAT

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altInformujemy, że z dniem 17 stycznia 2011r. od godziny 7.00 został ogłoszony przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego stan pogotowia powodziowego dla terenów województwa (gmin) zlokalizowanych na terenach nadwiślańskiech.