joomla templates top joomla templates template joomla

Festiwal Lekkoatletyczny dla wszystkich mieszkańców

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altEuropejski Festiwal Lekkoatletyczny Enea Cup odbędzie się 3 czerwca na bydgoskim stadionie Zawiszy. Ta cykliczna, największa w regionie międzynarodowa impreza sportowa przyciąga rokrocznie wiele gwiazd światowego formatu oraz rzesze kibiców lekkoatletycznych. W tym roku festiwal jest elementem obchodów Święta Województwa. Zapraszamy reprezentantów samorządów lokalnych do wzięcia udziału w licznych konkurencjach i zabawach towarzyszących imprezie. Europejskiemu Festiwalowi Lekkoatletycznemu Enea Cup będzie towarzyszył rodzinny festyn na obiektach Zawiszy. Zabawa organizowana wspólnie z Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park rozpocznie się o godzinie 17. Organizatorzy planują wiele atrakcji dla wszystkich uczestników.

Wysportowane maluchy

um-swiecie.pl; Andrzej Pudrzyński włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altOtyłość i skrzywienia kręgosłupa – to tylko niektóre z dolegliwości u dzieci, spowodowane brakiem aktywnego trybu życia. Projekt „Polubić sport” ma to zmienić. Burmistrz Świecia wręczył podziękowania nauczycielom uczestniczącym w akcji.

„Po obu stronach Wisły”

.um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altEmisja TVP Bydgoszcz - czwartek 19.05.2011, godzina 17:30 - niedziela 22.05.2011, godzina 8:15 i 19:30 Tematyka odcinka: W magazynie żywa lekcja historii; odpowiemy na pytanie, czy Mikołaj z Ryńska to bohater czy zdrajca?

7 kwietnia 2011 roku -Światowym Dniem Zdrowia

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altUprzejmie informuję, że Światowy Dzień Zdrowia, który corocznie obchodzony jest 7 kwietnia, w 2011 roku koncentrował się będzie na rozprzestrzeniającej się na całym świecie oporności mikroorganizmów (wirusów, bakterii, niektórych pasożytów) na leki antywirusowe, antybiotyki oraz leki przeciwmalaryczne. Corocznie Światowa Organizacja Zdrowia ( WHO) wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia, zachęcając do działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności.

Dobry klimat dla powiatu

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altInformujemy, że Powiat Świecki przystąpił do ogólnopolskiego programu „Dobry Klimat dla Powiatów”. Projekt ten jest laureatem europejskiego programu LIFE+. Realizują go wspólnie Instytut na rzecz Ekorozwoju, Związek Powiatów Polskich oraz Community Energy Plus (Wielka Brytania). Celem tego partnerskiego przedsięwzięcia jest włączenie polskich powiatów w działania prowadzące do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz służące lepszej adaptacji do zmian klimatu.

Casting Miss Polonia Wojewodztwa Kujawsko-Pomorskiego

eSwiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

W najbliższą sobotę 26 marca odbedzie sie casting na Miss Polonia Wojewodztwa Kujawsko-Pomorskiego 2011 Casting odbedzie się w Ośrodku Kultury, Sporu I Rekreacji w Świeciu o godz. 12:00. Zainteresowane dziewczyny mogą również przesyłac zgłoszenia mailowo na adres organizatora : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Muzeum w Grudziądzu zaprasza

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altW najbliższym czasie w Muzeum odbędzie się wiele ciekawych i różnorodnych wydarzeń - pokaz slajdów z wyprawy rowerowej niezwykłego podróżnika, wystawa bursztynu i grudziądzkich kolekcji numizmatycznych a także warsztaty wielkanocne, koncert pieśni pasyjnych i wiele innych - szczegóły poniżej. 18.03.2011 r. – piątek godz. 18.00 – otwarcie wystawy „Skarby Polski. Bursztyn z Gdańska”,

Szkolenia dla rolników

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altSekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wspólnie z Kujawsko-Pomorską Izbą Rolniczą w Przysieku organizuje cykl szkoleń dla rolników, których tematem będzie przetwarzanie w gospodarstwach produktów pochodzenia zwierzęcego oraz ich sprzedaż. Najbliższe spotkanie w sobotę (14 maja) w Konecku (powiat aleksandrowski) Szkolenia trwają w 19 powiatach ziemskich województwa kujawsko-pomorskiego. Do udziału w szkoleniach zapraszamy szczególnie panie z kół gospodyń wiejskich, zainteresowane wprowadzaniem do obrotu produktów lokalnych i regionalnych.

Zapraszamy na Czwartkowe spacery z kijkami

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altWiosna już dotarła w Bory. Piękne popołudniowe słońce zachęca do tego, by wyjść z domu. Jeśli mają Państwo ok. 2 godzin czasu w czwartkowe popołudnie, zapraszamy do wspólnych wyjść na szlaki Nordic Walking. Po to, by zadbać o zdrowie, pobyć w miłym towarzystwie i żeby zobaczyć jak budzi się przyroda. W każdy czwartek, godz. 17.00, zbiórka przed budynkiem GOKu w Osiu. Zapraszamy, naprawdę warto!

Reedukacja Peji

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altBlisko 600 osób bawiło się w piątkowy wieczór w hali widowiskowo-sportowej na koncercie gwiazdy polskiego hip-hopu, Peji. Artysta promował w Świeciu nową płytę zespołu Slums Attack – „Reedukacja”. Peja, a właściwie Ryszard Waldemar Andrzejewski, ma opinię zawadiaki. Dwa lata temu podczas koncertu w Zielonej Górze doszło do bijatyki, w której został poszkodowany 15-latek.

Sto dni burmistrza

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altO planach dotyczących krytej pływalni, ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Deczno i tegorocznych inwestycjach rozmawiamy z Tadeuszem Pogodą, burmistrzem Świecia. Minęło sto dni od ponownego objęcia przez Pana urzędu. Jak ocenia Pan ten okres? Był to czas spokojnej pracy nad dokończeniem już rozpoczętych projektów i przygotowaniem nowych. Ubiegły rok był dla gminy pomyślny pod względem finansowym – wygospodarowaliśmy 4,7 mln zł wolnych środków.

Festyn Wielkanocny 2011

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altFestyn Wielkanocny 09 kwietnia 2011 r.(sobota) Dom Kultury w Jeżewie godz. 10:00 Festyn będzie miał charakter prezentacji lokalnych tradycji, zwyczajów i dziedzictwa kulturowego związanego ze Świętami Wielkanocnymi w tym wyrobów rękodzieła i sztuki ludowej związanych z Wielkanocą. W trakcie jego trwania odbędzie się konkurs z nagrodami na najlepszą ozdobę wielkanocną oraz najlepszy produkt wielkanocny, oraz degustacje produktów lokalnych przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich.

Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altUprzejmie zawiadamiam, że w dniu 16 marca 2011r. (środa) o godz. 1200 w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Świeciu, przy ul. Sądowej 18 odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej Rady Powiatu Świeckiego. W programie posiedzenia: 1. Zakres zadań Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu i ich realizacja. 2. Funkcjonowanie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Świeciu.