joomla templates top joomla templates template joomla

KONKURS! Na hasło promocyjne dla Powiatu Świeckiego.

powiat.swiecki.lo.pl/ włącz . Opublikowano w Świecie gminne

altZapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu świeckiego do udziału w konkursie na hasło promujące Powiat Świecki. Celem konkursu jest wybranie najciekawszego hasła promującego Powiat Świecki, z którym będzie on utożsamiany i identyfikowany. Hasło powinno oddawać specyfikę oraz uwzględniać walory przyrodnicze, kulturowe, historyczne, turystyczne i gospodarcze powiatu.

92 rocznicy odzyskania Niepodległości

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altUroczyste obchody 92 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczną się w kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Świeciu w dniu 11 listopada 2010 r. o godzinie 10.00. Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2010r. 10.00 - Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Św. A. Boboli w Świeciu z udziałem pocztów sztandarowych i Orkiestry Dętej Świecie ok. godz. 11.00 – składanie kwiatów na mogile poległych żołnierzy w wojnie 1920 roku, przy kościelnym cmentarzu, dalej przejście na Duży Rynek ( ul. Gimnazjalna, Klasztorna) i na Dużym Rynku.

Aktorka toruńskim powodzianom

um.torun.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altMałgorzata Kożuchowska odwiedziła 22 października 2010 r. wielodzietną rodzinę z Torunia, poszkodowaną w tegorocznej powodzi. Aktorka urodzona w Toruniu, laureatka Piernikowej Alei Gwiazd, przekazała rodzinie swoje honorarium za udział w Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej.Pani Renata Jabłońska ma siedmioro dzieci. Dwoje najstarszych, Andżela i Adrian, założyło już swoje rodziny i mieszka samodzielnie. Pozostała piątka: 13-letni Artur, 10-letni Patryk, 9-letnia Wiktoria, 8-letnia Ewa i 4-letni Antek są pod opieką mamy.

UWAGA Projektodawcy, zapraszamy na warsztaty

powiat.swiecki.lo.pl/ włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altTematyka warsztatów zatytułowanych „Kontrola projektów PO KL” dobrana została według problematyki dotyczącej podmiotów realizujących projekty lub posiadających wnioski skierowane do dofinansowania z PO KL. Podczas warsztatów omówione zostaną następujące zagadnienia: - rozwiązania wynikające z wytycznych krajowych - zasady prowadzenia kontroli (prawa i obowiązki kontrolowanych, organów kontrolnych) - etapy kontroli

Rocznica mordów w Świeciu

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

7 października 2010 r. obchodzić będziemy kolejną rocznicę śmierci pomordowanych w pierwszych masowych mordach, których dokonano na mieszkańcach Świecia 7 października 1939 roku. Podczas egzekucji ludności polskiej i żydowskiej na cmentarzu przy ulicy Polnej 3 rozstrzelano 83 osoby, w tym kobiety i małe dzieci w wieku 3-8 lat. Zachęcamy wszystkich, którzy utożsamiają się z tragedią tamtych wydarzeń do uczczenia pamięci pomordowanych, chwili zadumy.

Zuzanna Janin w Świeciu

um-swiecie.pl; Karina Dzieweczyńska włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altPod koniec września br., w ramach kolejnego etapu tegorocznego „Przebudzenia”, do Świecia przyjedzie ZUZANNA JANIN. Artystka rozpocznie pracę nad najnowszym swoim projektem pod nazwą „Szpital Przemienienia”, inspirowanym Świeckim Zakładem Psychiatrycznym.

Przedsiębiorcy dotknięci powodzią

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altPrzekazujemy dane kontaktowe do funduszu pożyczkowego, który wygrał konkurs na wybór funduszu pożyczkowego ogłoszony przez Ministra Gospodarki w dniu 16 sierpnia 2010r. dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Inwestycje c.d.

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altMarzeniem mieszkańców sołectwa Czaple od wielu lat jest stworzenie świetlicy wiejskiej, gdzie społeczność mogłaby się spotykać, integrować. Podobnie jak czynią to mieszkańcy sąsiednich sołectw np. Sartowic, Gruczna, Wiąga, Dworzyska, Terespola czy Sulnówka, którzy dzięki posiadaniu świetlicy wiejskiej organizują spotkania, zabawy, obchodzą wspólnie różnego typu uroczystości.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu z czytelnikami spotkał się Andrzej Grzyb

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altPodczas dyskusji czytelnicy odbyli podróż na Kociewie, do miejscowości Złe Mięso, miejsca narodzin pisarza. Poznali również historię kariery politycznej Pana Senatora. Nasz gość podzielił się z czytelnikami refleksją, czym dla niego jest literatura jak sam powiedział: jest realizacją wielkiej pasji, a możliwe, że jest to forma terapii. Jak autor wspomniał 99 % tekstu często ląduje w koszu, a tylko z jednego procenta niekiedy powstaje jakaś forma literacka.

Rzecznik Praw Pacjenta

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altZadaniem Rzecznika Praw Pacjenta jest jak najlepsze realizowanie zapisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, w tym oczywiście reagowanie w każdej sytuacji, gdy prawa te są naruszane.Jeśli jesteś w sytuacji, w której zakład opieki zdrowotnej lub personel udzielający świadczeń zdrowotnych w placówkach publicznych lub prywatnych, naruszył twoje prawa – zgłoś się do Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Sesja Rady Miejskiej

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

altZainteresowanych działaniami podejmowanymi w Gminie przedstawiamy orządek obrad XLV Sesji Rady Miejskiej w Świeciu, która odbędzie się w dniu 7 października 2010 r. o godz. 13ºº.

INFORMACJA DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

altUprzejmie informuję, że zgodnie z Uchwałą Rady Powiatu Świeckiego Nr XXXVIII/231/10 z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie sposobu konsultowania z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami prowadzącymi działalność pożytku publicznego projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji od dnia 22 września 2010 roku rozpoczną się konsultacje dotyczące programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Konsultacje społeczne GDDKiA

powiat.swiecki.lo.pl; Jacek Wojtowicz włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

alt

Konsultacje społeczne strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010-2015. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010 – 2015 rozpoczęła tzw. strategiczną ocenę oddziaływania na środowisko skutków jego realizacji. Jednym z elementów składowych strategicznej oceny oddziaływania na środowisko jest sporządzenie prognozy oddziaływania na środowisko, czyli dokumentu, w którym stosownie do stanu współczesnej wiedzy i odpowiednich metod oceny dokonane zostanie rozpoznanie stanu środowiska na obszarze objętym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2010 – 2015...