joomla templates top joomla templates template joomla

Jesienią wprowadzą się lokatorzy

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Dobiega końca budowa bloku socjalnego w Czaplach. Jednopiętrowy budynek z 20 mieszkaniami powstał na działce gminnej w pobliżu Szkoły Podstawowej w Czaplach. Blok ma 720 m kw. powierzchni użytkowej, a mieszkania od 28 do ponad 50 m. Każde z nich będzie dysponowało indywidualnym ogrzewaniem na węglowe kotły c.o.

Osobiście na zamku

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Marek Dyjak i Mela Koteluk wystąpią we wrześniu na Maratonie Piosenki Osobistej na świeckim zamku. To już trzydziesta pierwsza edycja maratonu. Pierwszego dnia, w piątek 12 września, na zamkowej scenie pojawi się zespół 30daysofline oraz gwiazda wieczoru Mela Koteluk.

Zagrają o puchar przewodniczącego

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie sport

W niedzielę weterani zmierzą się w turnieju plażowej piłki siatkowej. Trwają jeszcze zapisy. W zawodach mogą brać udział pary, których dolna granica wieku wynosi 35 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 lipca do godz. 14.30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 52 33 30 430 lub 504 237 141 oraz w dniu imprezy 27 lipca do godz. 9.30.

Remont na Krausego

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

W sierpniu rozpocznie się modernizacja ulicy Krausego w Świeciu. Będzie to kontynuacja prac z ubiegłego roku, które objęły odcinek ul. Krausego między rondem przy ul. Sobieskiego a Aleją Jana Pawła II. Położono wtedy nową nawierzchnię na ulicy i chodniku, który dodatkowo poszerzono o ścieżkę rowerową.

Jest w czym wybierać

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

W punkcie informacji świeckiego ośrodka kultury przybyło ostatnio sporo nowych pamiątek, w które mogą zaopatrzyć się mieszkańcy i turyści. Od połowy czerwca w recepcji OKSiR-u i na zamku udostępniona została nowa oferta produktów z logo naszego miasta.

Z wizytą w Afryce

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie

Ksiądz Przemysław Szulc, dyrektor Szkół Katolickich w Świeciu, odwiedził polskich misjonarzy w Zambii. Oprócz dużej ilości upominków i słodyczy, nie mogło zabraknąć flagi Świecia.

Nowe zasady wydawania kart parkingowych.

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

W związku z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym od 1 lipca 2014 roku obowiązywać będą nowe wzory i zasady wydawania kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. 

Gmina dołożyła do wakacji

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie sport

Prawie 52 tys. zł gmina Świecie przyznała klubom sportowym i organizacjom na kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Największe dofinansowanie – 18 tys. zł – dostał Klub Sportowy Wda Świecie. 

Jesteśmy w czołówce

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Świecie jest na 20 miejscu wśród najbogatszych miast powiatowych w kraju. Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikowało kolejny ranking najbogatszych województw, gmin i powiatów w Polsce. Jego autorem jest Paweł Swianiewicz, profesor nauk ekonomicznych i doradca prezydenta ds. samorządów.

Wakacyjne remonty

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Ponad milion złotych przeznaczy w tym roku gmina Świecie na modernizację szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli. Tradycyjnie już zdecydowaną większość prac przeprowadza się w czasie wakacji, kiedy nie ma uczniów. Hałasy, jakie zwykle temu towarzyszą, nie przeszkadzają wtedy w lekcjach, a poza tym nie bez znaczenia są też kwestie bezpieczeństwa.

Napisz opowiadanie o Świeciu

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

„Zdarzyło się w Świeciu” – to nazwa konkursu prozatorskiego na opowiadanie, którego fabuła musi być osadzona w przestrzeni tego miasta, w dowolnym czasie.

Starosta Świecki Inicjatorem i koordynatorem

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

Starosta Świecki Inicjatorem i koordynatorem przedsięwzięć w Obszarze Rozwoju Społeczno- Gospodarczego Powiatu Świeckiego.

Miliony dla Świecia

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Rondo w Sulnowie, budowa i modernizacja dróg oraz szansa na nowe miejsca pracy - Świecie dostało aż 6,5 mln zł unijnego dofinansowania.