joomla templates top joomla templates template joomla

Słodkie spotkanie

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Dzieci z Przedszkola „Tęcza” przy ul. Kościuszki odwiedził Czesław Wejner, prezes koła pszczelarskiego w Świeciu. Spotkanie z pszczelarzem było dla maluchów okazją do zdobycia nowych informacji, a także podzielenia się tymi, które już posiadają. Szybko wyszło na jaw, że miały ich już całkiem sporo. 

Stanęło ich na starcie aż 700!

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

W sobotę świecki zamek przeżywał prawdziwe oblężenie. Wszystko to za sprawą licznych uczestników II Biegu Rycerskiego, który odbywał się pod patronatem burmistrza Świecia oraz mieszkańców, którzy przyszli podziwiać zmagania zawodników.

Zmarł dokumentalista Świecia

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł Henryk Sarnecki, fotograf, pasjonat sportu, wydawca i działacz kulturalny. Przegrał walkę z nowotworem. Miał 74 lata.

Z miłości do sportu. Film o Henryku Sarneckim

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie sport

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Henryku Sarneckim z 2010 r. Film „Z miłości do sportu” zrealizowało MMS Studio dla programu „Po obu stronach Wisły”, emitowanego na antenie TVP Bydgoszcz. Henryk Sarnecki, fotograf, pasjonat sportu, wydawca, działacz kulturalny i miłośnik Świecia zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. 

Rozpoczęły się prace przy budowie ronda na Mariankach

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Stromej już wkrótce powstanie rondo. Z powodu prowadzonych robót odcinek ten będzie nieprzejezdny od 4 maja przez około miesiąc. 

Totalizator dorzuci do basenu

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Aż 4 mln zł dofinansowania dostanie Świecie na budowę basenu w Przechowie. Sejmik Województwa Kujawsko - Pomorskiego w miniony piątek przyjął zmiany w Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa. W wyniku aktualizacji, na liście znalazło się 7 nowych zadań przyjętych do dofinansowania ze środków Totalizatora Sportowego jeszcze w 2015 r. 

Zbierali pieniądze dla pogorzelców

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie sport

Podczas niedzielnych rozgrywek Amatorskiej Ligi Koszykówki w Świeciu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla rodzin, które straciły dach nad głową w pożarze domu w Dworzysku. 

Trwają przygotowania do V Kongresu Kociewskiego.

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

W dniu 30 kwietnia 2015r. Powiat Świecki gościł współorganizatorów V Kongresu Kociewskiego. Zespół koordynujący działania kongresowe na terenie trzech powiatów kociewskich (Starogardzki, Świecki, Tczewski) spotkał się tym razem w Starostwie Powiatowym Świeciu. 

70. rocznica zakończenia wojny

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Przedstawiciele gminy Świecie złożyli wiązanki kwiatów w rocznicę zakończenia II wojny światowej. 

Nowa biblioteka na finiszu

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

W nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu trwają prace wykończeniowe. Wewnątrz budynku przy ul. Sienkiewicza prowadzone są roboty porządkowe, natomiast na zewnątrz wykańczana jest elewacja i budowany parking na ponad 30 miejsc oraz chodniki. 

Rusza remont kina

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Od 23 kwietnia do 29 maja kino Wrzos będzie nieczynne z powodu remontu sali widowiskowej. Pojawią się w niej nowe, wygodne fotele. Oprócz samych foteli, wymieniona zostanie wykładzina i drzwi, odmalowane będą też ściany. 

RAJD NORDIC WALKING - MAJÓWKA

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w II majówkowym rajdzie Nordic Walking. 2 maja 2015, godz. 10:00. Tleń, Skwer im. A. Hoffmanna. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr 52 33 29 568 http://www.cit.gokosie.pl/