joomla templates top joomla templates template joomla

Rodzinnie ze spółdzielnią

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

W piątek mieszkańcy Marianek - i nie tylko - bawili się na pikniku z okazji 110-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu. 

Wisła ma swoje święto

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Po raz drugi odbędzie się Pomorskie Święto Wisły. Obejmie ono pięć powiatów, w tym również świecki. Liczne atrakcje w ramach Pomorskiego Święta Wisły zaplanowano w dniach 22-23 sierpnia na terenie powiatów tczewskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego, świeckiego i nowodworskiego, siedmiu miast, i trzech gmin. W wydarzeniu wezmą udział m.in. Gdańsk, Malbork, Kwidzyn, Gniew, Tczew.

Siatkarskie zmagania w Decznie

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie sport

Wszystkie niedziele lipca będą stały pod znakiem turniejów siatkówki plażowej w ośrodku nad jeziorem Deczno. Regulaminy rozgrywek do pobrania na dole strony.

Spotkanie „na szczycie” w sprawie nowej siedziby straży pożarnej

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

W poniedziałek gościli w Świeciu minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska oraz komendant wojewódzki straży pożarnej Tomasz Leszczyński. Wizyta miała związek z zapowiedzią budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Słodkie spotkanie

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Dzieci z Przedszkola „Tęcza” przy ul. Kościuszki odwiedził Czesław Wejner, prezes koła pszczelarskiego w Świeciu. Spotkanie z pszczelarzem było dla maluchów okazją do zdobycia nowych informacji, a także podzielenia się tymi, które już posiadają. Szybko wyszło na jaw, że miały ich już całkiem sporo. 

Trwają przygotowania do V Kongresu Kociewskiego.

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

W dniu 30 kwietnia 2015r. Powiat Świecki gościł współorganizatorów V Kongresu Kociewskiego. Zespół koordynujący działania kongresowe na terenie trzech powiatów kociewskich (Starogardzki, Świecki, Tczewski) spotkał się tym razem w Starostwie Powiatowym Świeciu. 

70. rocznica zakończenia wojny

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Przedstawiciele gminy Świecie złożyli wiązanki kwiatów w rocznicę zakończenia II wojny światowej. 

Wakacje na „Orliku”

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie sport

Chcesz spędzić aktywnie wakacje? Spędź je na „Orliku” na Mariankach. Początek zajęć od 6 lipca.

Autobus uderzył w ścianę domu w Świeciu. 7 osób trafiło do szpitala

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Siedem osób trafiło do szpitala po zderzeniu autobusu z przydrożnym budynkiem w Świeciu w woj. kujawsko-pomorskim. Do wypadku doszło po godzinie 6. Wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej furgonetka uderzyła w prawidłowo jadący autobus.

Masz firmę? Szukasz fachowców? Wypełnij ankietę!

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Świeciu zarejestrowanych jest blisko 1100 osób , które nie ukończyły jeszcze 25 lat. Dlaczego młodzi ludzie nie mogą znaleźć posady? Jedna z odpowiedzi na to pytanie brzmi - bo nie mają umiejętności poszukiwanych na rynku pracy. 

Stanęło ich na starcie aż 700!

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

W sobotę świecki zamek przeżywał prawdziwe oblężenie. Wszystko to za sprawą licznych uczestników II Biegu Rycerskiego, który odbywał się pod patronatem burmistrza Świecia oraz mieszkańców, którzy przyszli podziwiać zmagania zawodników.

Zmarł dokumentalista Świecia

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł Henryk Sarnecki, fotograf, pasjonat sportu, wydawca i działacz kulturalny. Przegrał walkę z nowotworem. Miał 74 lata.

Z miłości do sportu. Film o Henryku Sarneckim

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie sport

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Henryku Sarneckim z 2010 r. Film „Z miłości do sportu” zrealizowało MMS Studio dla programu „Po obu stronach Wisły”, emitowanego na antenie TVP Bydgoszcz. Henryk Sarnecki, fotograf, pasjonat sportu, wydawca, działacz kulturalny i miłośnik Świecia zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek.