joomla templates top joomla templates template joomla

"Szalone lata 20-te, lata 30-te i nie tylko."

info: Agnieszka Puza OKSiR włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

7 lutego na sali widowiskowej OKSiR w Świeciu odbędzie się koncert „Szalone lata 20-te, lata 30-te i nie tylko…”  Na program koncertu składają się zarówno przeboje z operetek i musicali, jak również piosenki z lat dwudziestych i trzydziestych m.in. J. Petersburskiego, H. Warsa czy H. Kunickiej oraz muzyka z filmów. Popisy wokalne przeplatane są energetycznie zaaranżowanymi szlagierami chociażby E. Presleya, E. Johna, R. Charlesa, B. Joela i L. Andersona.

Kobieta potrącona na pasach w Świeciu. Była już prawie na chodniku

Policja Kujawsko-Pomorska/x-news włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Do groźnie wyglądającego potrącenia doszło na przejściu dla pieszych w Świeciu. W kobietę, która niemal dotarła na chodnik po drugiej stronie ulicy, wjechał rozpędzony samochód. Mimo wszystko życiu 79-latki nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja zatrzymała prawo jazdy 78-letniemu kierowcy, który spowodował wypadek.

W tych miejscach zwalniamy

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Podajemy miejsca, gdzie w październiku będzie mierzył prędkość fotoradar Straży Miejskiej w Świeciu. 

Laur dla festiwalu Blues na Świecie!

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Blues na Świecie Festival został wyróżniony podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Obchody Światowego Dnia Turystyki to ważne dla turystyki święto, podczas którego zostaje podsumowany dorobek i działalność osób i instytucji na rzecz rozwoju krajoznawstwa i gospodarki turystycznej w województwie.

Te straszne wiersze

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Najważniejszymi akcentami piątej edycji Jesieni Poetyckiej będą wydarzenia związane z promocją dwóch wydawnictw: „Bajek ze Świecia” oraz tomiku wieńczącego działania w ramach projektu Letteratura. 

'Smak Kociewia' Wybrany!

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

W związku z V Kongresem Kociewskim, w ramach X Festiwalu Smaku w Grucznie JURY pod przewodnictwem Pana Franciszka Koszowskiego Starosty Świeckiego wyłoniło produkty, którym nadało specjalne wyróżnienie w kategorii "Smak Kociewia". 

Śmiertelny wypadek koło dworca

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

W środę wieczorem koło dworca PKS w Świeciu zginął 75-letni mężczyzna. Około godz. 20.40 75-latek przechodził przez przejście dla pieszych na ul. Wojska Polskiego koło dworca PKS. Potrącił go 20-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego jadący oplem vectrą.

Rezonans w szpitalu w Świeciu

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Nowy Szpital w Świeciu wzbogacił się o nowoczesną aparaturę medyczną, w tym aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Inwestycja, obejmująca także adaptacyjną modernizację pomieszczeń dla pracowni rezonansowej, została sfinansowana z puli naszego RPO 2007-2013. Otwarcie odbyło się 18 listopada z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

Gmina dołożyła do nowego radiowozu

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Policjanci ze Świecia wzbogacili się o nowy radiowóz. Nieoznakowana kia ceed będzie wykorzystywana przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. 

Głosowanie na finiszu. Papierowe formularze zostawimy u strażników

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Jeszcze tylko w piątek i sobotę będzie można przyznawać punkty na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie. Co z głosującymi na papierowych formularzach, którzy chcieliby je oddać w sobotę?

Chcesz dalej jeździć pociągami z Laskowic? Napisz do PKP!

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Czy w grudniu część pociągów pośpiesznych nie będzie się już zatrzymywała na stacji w Laskowicach Pomorskich? Chodzi o pociągi kursujące na trasie z Wrocławia i Poznania do Gdyni. Plany PKP Intercity niepokoją mieszkańców i radnych. - Spowoduje to utrudniony dojazd do pracy czy na studia. Odbije się również na ruchu turystycznym – argumentują mieszkańcy.

Fotka z Dodą

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Z pewnością świecianom spodobała się swobodna forma obchodzenia jubileuszu, jaką zaproponowała, z okazji 35-lecia istnienia, NSZZ Solidarność. Zgodnie z oczekiwaniami, prawdziwą furorę zrobiła gwiazda imprezy, Doda.